top of page

Executive Leadership Team

Penny Seater, CEO of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Chief Executive Officer

Penny Seater

Kelly Pisciotta, COO of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Chief Operating Officer

Kelly Pisciotta

Homebuyer Services

Idalia Nunez, program director of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Program Director

Idalia Nunez
Lori Rivera, housing counselor of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Housing Counselor

Lori Rivera
Jessie Alexander, Mortage & down payment coordinator of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Mortgage & Down Payment Coordinator

Jessie Alexander

Marketing & Communications

Muffet Robinson, Storyteller and Public Relations of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Storyteller and Public Relations

Muffet Robinson
Craig Wilkinson, Social media and graphics Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Social Media & Graphics

Craig Wilkinson
Josephine Bunn, volunteer coordinator of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Volunteer Coordinator

Josephine Bunn
Autumn Rigling, executive assistant of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Executive Assistant

Autumn Rigling

Accounting

Bookkeeper

Heather Cobble

Construction

Sebastian Ciurzynski, site supervisor of Habitat for Humanity Seminole-Apopka

Site Supervisor

Sebastian Ciurzynski 

Construction Manager

Alisa Adams

Site Supervisor

Randy Jenkins

Board of Directors

Executive Committee 

Chairman

David Johnson

Seminole County Property Appraiser

Treasurer

Ron Rawson

Regions Bank

Vice Chair

Jeanette Schreiber, Esq.

UCF College of Medicine

Secretary

Barrett Spray

Keller Williams Advantage Oviedo

Sean Flanagan
00:39
Barrett Spray
00:29
Mike Dodane
00:35
Chandra Jones
00:41
Members at-Large
Anthony Aramendia
Charles Ellert

Verizon

Aisha Reece

Orlando Health

Captain Ron Shaw

Seminole County Sheriff’s Office

Rich Tracy

Chairman Emeritus
Capital Development

Sean Flanagan

Alliance Residential

Susan Rich

One Florida Bank

Finance Committee Members
Charles Ellert
David Johnson
Becky Shea
Ron Rawson
Jeanette Schreiber

Linda Kassof

Barrett Spray
Susan Rich
Mary Moschler
Homebuyer Selection Committee Members
Charlie Plaza
Juan (Omar) Matos
Stephanie Smith
Tracy Durham
Susan Rich
Kevin Strickland
David Felker
Jeanette Schreiber
Michael Hallo
Carolyn Skog
Aisha Reece
Suzanne Weinstein
Kimberley Burwell
Raul Osorio
Mentoring Council Members
Celeste Baez
Darrell Battle Runner

Linda Kassof

Samantha Baiman Vellios

Tabitha Gadson
Luisa Padilla
Katelynn Carpenter
Chandra Jones
Lynn Tuttle
Tammie Cooper
Kim Hiltbrandt
Patty Doolittle
Amber Morgan
Investment Committee Members
Chair – David Borgerding
Bill Avery
David Johnson
Neil Saydah
bottom of page